Skyward Sword se na Switch zatím nechystá

28. listopad 2018 16:05 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (1)

Ačkoliv jsme vás včera informovali o „výkřiku“ Ejdžiho Aonumy, producenta legendární série The Legend of Zelda, podle kterého to vypadalo na brzké oznámení dílu Skyward Sword na Nintendo Switch, senzace se, minimálně zatím, nekoná.

Hra, která poprvé vyšla na konzoli Wii, a ve velkém využívala tehdy velmi populárního pohybového ovládání, totiž ve verzi pro Switch vůbec není v plánu. Mluvčí Nintenda to potvrdil pro britský Eurogamer.

„V tuto chvíli nemáme žádné plány pro vydání The Legend of Zelda: Skyward Sword na Nintendo Switch.“ Tak jste to slyšeli, plamen naděje byl protentokrát nekompromisně uhašen. Není však úplně vyloučeno, že při velké poptávce se Nintendo nakonec chytne za nos, a port Skyward Sword nebo jiné Zeldy opravdu přijde.

Když už ne Skyward Sword, přáli byste si na Switchi nějakou jinou Zeldu? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20828568
Ursus napsal 28. 11. 2018 v 16.14

To je jednoduché. Switch má všechny předpoklady k tomu, aby na něj vyšly všechny dosavadní Zeldy. Dokážu si představit nějakou ultimátní The Legend od Zelda Classic Edition, kde by mohly být staré 2D Zeldy + DS a 3DS + Ocarina a Majoras Mask. A zvlášť bych klidně viděl Twilight Princess HD a Wind Waker HD. Jejich port by měl být dosti jednoduchý. Podle všeho to vypadá, že právě jednoduché portování WiiU her na Switch byl jedním z hlavních požadavků Nintenda při navázání spolupráce s Nvidií.
Skyward Sword je vlastně jediná hra, u které by verze pro Switch byla komplikovaná, takže by mě velmi překvapilo, kdyby začali tímhle. Kdo Skyward hrál, ten ví, že na pohybovém ovládání to v podstatě bylo postaveno a jeho odstranění by bylo docela komplikované. Joycony přitom nejsou řešení, protože hra by musela být hratelná i v handheld módu.

Editováno: 28. 11. 2018 v 16.17

Nahlásit nevhodný obsah