Skyward Sword nejspíš míří na Switch

27. listopad 2018 10:20 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (2)

Je to jen pár dní od doby, co jsme vás informovali o tom, že by nový velký díl série Legend of Zelda nemusel být tak daleko, jak se zdá. Ještě před tím by ale na Nintendo Switch mohl dorazit některý z předchozích dílů. Na koncertě v Japonsku, kde zazněly ty nejznámější melodie série, producent Eiji Aonuma naznačil možný příchod Skyward Swordu.

“Víme, nad čím přemýšlíte, je to Skyward Sword na Nintendo Switch, že?” Těchto pár slov vyvolalo obrovské nadšení, i když se vlastně nejedná o potvrzení toho, že se tento titul na Switch opravdu podívá. Když se na to ale podíváte z druhé strany, tak proč by něco takového vůbec bylo nadneseno, kdyby se nic nechystalo?

Ostatně by to nebylo poprvé, co se starší díly podívají na novou konzoli. Ocarina of Time a Majora’s Mask už jsou nějaký pátek dostupné i na Nintendo 3DS a Wind Waker se spolu s Twilight Princess dostal i na WiiU.

Skyward Sword původně vyšel na Wii a z velké části byl založený na jeho pohybovém ovládání. Předělávka na Switch by díky joy-conům nemusela být tak obtížná. Za tento port bychom rozhodně byli rádi. Switchi by také určitě neuškodilo, kdyby na něj vyšly i ostatní výše zmíněné tituly. Třeba už na nějakém nadcházejícím Nintendo Directu se nám některý z nich představí.

Zdroj: SegmentNext

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922308
zaty napsal 27. 11. 2018 v 13.40

Mě osobně by vůbec nevadilo, kdyby to pohybové ovládání, stejně jako u remaku Twilight Princess pro WII, předělali a nechali tam jen míření gyrem, jako je to v BOTW a zbytek klasické ovládání analogy a tlačítky. Skyward Sword na WII je sice díky Remote Plus celkem rozumně ovladatelný, ale ponechání pohybového ovládání by zamezilo hraní hry v handheld režimu.

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 27. 11. 2018 v 11.54

předně by měli vymyslet, aby se dala tahle Zelda hrát i v handheld módu. Nevypadá to špatně, rozhodně bych si dal i nějakou příběhovější verzi, než je BOTW.

Nahlásit nevhodný obsah