Nintendo slaví prodeje ve Spojených státech

20. leden 2018 14:10 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (1)

Nintendu se v poslední době daří prodávat svůj hardware tempem, jež se pomalu blíží běžným velkoobchodním prodejům rohlíků. Důkazem toho je nejen nový Switch jako takový, ale i letité (byť již několikrát omlazené) Nintendo 3DS. To totiž zažilo jeden ze svých doposud nejsilnějších měsíců.

V měsíci prosinci bylo tou nejprodávanější konzolí ve Spojených státech právě Nintendo Switch a celkově na tamním trhu od launche prodali již 4,8 milionů konzolí. To mimo jiné znamená nejrychleji se prodávající konzoli v USA.

Tuto informaci již dříve tento týden naznačil dokonce sám Microsoft, Nintendo to každopádně aktuálně potvrzuje a navrch přidává, že samotné Nintendo 3DS zažilo v rámci amerického trhu nejlepší prodeje od roku 2014 (původní launch přitom proběhl už v roce 2012).

Jen v prosinci se tak 3DS prodalo tři čtvrtě milionu, což mimo jiné znamená meziroční nárůst prodejů o 27 % a celkem se v USA prodalo již 21 milionů kusů Nintenda 3DS.

Nintendu se za velkou louží zkrátka daří a my můžeme být nyní jen zvědaví na to, jak s prodeji zamává nově oznámená sada hraček jménem Nintendo Labo.

Zdroj: VG247, VideoGamer.com

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 1. 2018 v 13.34

Máte tam chybu. 3DS bylo uvedeno na trh (US,EU) už v březnu 2011! Takže za dva měsíce oslavíme sedm let na trhu. Kdo by to tehdy předvídal?
A to stále není 3DS mrtvé. Za měsíc se dočká vydání Radiant Historia od Atlusu a snad tento rok na našem trhu vyjde i Dragon Quest XI ve verzi pro 3DS.

Nahlásit nevhodný obsah