Fils-Aimé zdůvodňuje neúspěch Wii U

16. listopad 2017 17:10 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (5)

Prezident amerického Nintenda Reggie Fils-Aimé se v rozhovoru pro CNN pustil do popisování těch nejzásadnějších rozdílů mezi konzolemi Wii U a Switch a z toho také vyplývá, v čem mimo jiné také spočívá úspěch konzole současné a v čem naopak tkvěl neúspěch té minulé.

Nintendo se již aktuálně nijak netají tím, že Wii U bylo pro tuto společnost průšvihem a prodejním propadákem, ze slov prezidenta americké pobočky však získáváme cenný náhled na to, proč tomu tak vlastně v první řadě mohlo být.

Tou nejzásadnější změnou je prý obrat ve snaze marketingového oddělení, které si v případě Wii U údajně nevědělo příliš rady a díky tomu prý hráči sami nevěděli, co Wii U vlastně je. Nedokázali tehdy prý uchopit informaci tu, že šlo o samostatnou a novou konzoli. Nikoli tedy kupříkladu o přídavek v podobě nového typu ovladače, u kterého prý navíc část hráčů údajně marně přemýšlela nad tím, co má vlastně přinášet.

Ovšem v případě Switche se Nintendo poučilo a hráčům dalo jasně najevo to, že se jedná o velkou konzoli do obýváku, která navrch přináší přidanou hodnotu v podobě mobility. Jasnější cíl přitom zcela zřejmě dosud nese svoje ovoce, a na to konto můžeme připomenout, kterak se aktuálně spekuluje o skutečně výrazném navýšení produkce této konzole.

A sami pochopitelně víme, že tím dalším aspektem, který mohutně ovlivní případný úspěch či neúspěch Switche (či obecně jakékoli jiné konzole), jsou samotné hry. A to samo samozřejmě v onom rozhovoru potvrdil i Reggie Fils-Aimé, zde se však jedná o poněkud vágní prohlášení, neboť něco takového může Nintendo ze své pozice ovlivnit pouze do určité míry. Zde přitom můžeme připomenout situaci tu, kdy Wii U opouštěl jeden velký vydavatel za druhým (a nakonec následoval i ten třetí).

Teď už tedy nezbývá než pozorovat, co se bude dít dále. Vy se s námi však již v diskuzi určitě podělte o váš názor a případně o to, jaké zkušenosti s touto dvojicí konzolí vlastně máte.

Zdroj: www.GameInformer.com, CNN

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20857741
vokser napsal 17. 11. 2017 v 17.42

Není zač :)

Nahlásit nevhodný obsah

20873172
HonZyczech napsal 17. 11. 2017 v 14.34

vokser: Děkujeme, že si nám tak podstatnou informaci sdělil...

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 17. 11. 2017 v 13.35

To s tím ovladačem je hrozný nesmysl... Tomu snad nemůžou věřit ani oni sami...

Nahlásit nevhodný obsah

20857741
vokser napsal 17. 11. 2017 v 06.51

Já bych Switch nechtěl ani zadarmo zlatý Xbox a Psko :P :D

Nahlásit nevhodný obsah

20850053
Karlositoo napsal 16. 11. 2017 v 21.07

Switch je pecka,hraju kazdy den,psko si do postele nevemu a remote play na Vite neni tak pohodlny jako switch..

Nahlásit nevhodný obsah