Sun a Moon vděčí za zájem Pokémon Go

31. leden 2017 12:55 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Pokémon Sun a Pokémon Moon se sice prodávají každá zvlášť, ale všichni víme, že patří k sobě. Nintendo dnes ráno potvrdilo, že se (stále relativně krátce po vydání) Pokémoni vyhoupli na třetí místo nejprodávanějších her na 3DS.

Dokonce víme přesné číslo. Společně se jich prodalo přes 14,6 milionu. Mohou za to dva faktory. Vánoce, během kterých se Pokémoni prodávali jako na běžícím páse, a jak přiznává i samotné Nintendo, hodně pomohla i popularita mobilní aplikace Pokémon Go. Po svátcích Sun a Moon vystrnadily další oblíbené hry stejného ražení Omega Ruby a Alpha Sapphire (13,68 milionů), a na dostřel mají další klasiku – Mario Kart 7.

Toho se prodalo jen o 200 tisíc jednotek více, než má v současnosti Sun a Moon, a tak jeho druhé místo otřásá v základech. A vypadá to, že nemožné není ani překonat místo první. To prozatím drží další jiní Pokémoni, X a Y, kterých se do dnešního dne prodalo lehce přes 16 milionů.

K pomoci mobilních Pokémonů od Nianticu Nintendo říká: „Vydání aplikace Pokémon Go pro chytrá zařízení vedlo ke zvýšení prodejů softwaru z tohoto univerza, a to včetně her vydaných v minulosti, i prodejů samotného zařízení Nintenda 3DS, především mimo Japonsko,“ píše se v oficiální zprávě.

Právě z výroční oficiální zprávy také vyplývají i další zajímavá fakta. Majitelů zařízení 3DS meziročně přibylo o celých 10 procent, přičemž počet prodaných her vzrostl na celkových 476 milionů. Meziročně se jedná o dvacetiprocentní nárůst.

Zdá se, že jiná mobilní aplikace od Nintenda, Super Mario Run, tak blahodárný efekt na hry s instalatérem neměla. Super Mario Maker for Nintendo 3DS, jak se konverze z Wii U jmenuje, nebyla tak úspěšná jako Pokémoni ani zdaleka. Prodalo se ho jen přes dva miliony kopií. Na Wii U se ho prodalo téměř dvojnásobek – v tomto ohledu se verze pro 3DS nikterak krčit nemusí. I proto, že vyšla o víc než rok později, teprve v prosinci.

Sun nebo Moon si můžete koupit i na Xzone.cz, stejně jako Super Mario Maker (zde). 

Zdroj: MCV UK

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877004
triple napsal 1. 2. 2017 v 02.14

No ano, to je bezpochyby. Pro novacky je tahle hra jako delana. Spousta tutorialu, prehledne. Ale pro matadora jako ja je to spis fail. Game Freak uz leta nafukuje puvodni hru bez toho aby delal hlubsi zasahy do systemu boje, coz by bylo namiste. Inu 100x nic taky umorila osla. A system pokemou je stary vycpely a plny vyjimek a chyb. Kdyby to nebyl pokemon uz se to neproda.

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 31. 1. 2017 v 19.56

yenda1: Spokojený, jen mám bílo rudou variantu, modro černá by byla asi lepší. Zamiloval jsem si ten design, je to jako mít klasickej GameBoy, i ty katrige k tomu se mi prostě líbí. Jen používat u některých her stylus a zároveň ostatní tlačítka není moc ergonomické.

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 31. 1. 2017 v 17.15

Jo souhlas, Pokémon GO byl u mě spouštěč nákupu 2DS a pár her snad za 10 tisíc, včetně Pokémon X, Ruby a Sun, pekelně drahý hry, ale stojí to za to.

Nahlásit nevhodný obsah