Nová Zelda údajně nestihne vydání Switch

15. listopad 2016 13:14 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (3)

Dlouho očekávané pokračování série The Legend of Zelda s podtitulem Breath of the Wild má být zdaleka největším dílem, přesahující svým rozměrem několik předchozích her dohromady.

Hra byla původně oznámena pro Nintendo Wii U, ovšem později se s ní začalo počítat jako s největším tahákem, proč si v březnu pořídit nové Nintendo Switch. Podle nejnovějších spekulací však nebude hra s březnovým launchem konzole k dispozici.

Se zprávou přišla známá insiderka Emily Rogers, která již v minulosti přinesla celou řadu informací o ještě neodhaleném projektu NX, ze kterého se nakonec vyklubalo Nintendo Switch. Na svém osobním blogu a Twitteru zmínila, že má z více zdrojů potvrzené zprávy o možném zpoždění chystané Zeldy. Tvrdí, že na vině jsou zejména potíže s lokalizací hry.

Spekulace o potížích s tímto aspektem vývoje se objevily již v září a vypadá to, že lokalizace nebude dokončena dříve než na konci prosince. Rogers tvrdí, že po dokončení lokalizace si testování vyžádá čtyři až šest měsíců. Nová Zelda je podle ní jedním z nejambicióznějších projektů Nintenda a na testování všech funkcí otevřeného světa je potřeba skutečně mnoho času. Japonská společnost bude chtít přinést hru na trh v co nejlepším stavu.

Rogers navíc poukazuje na to, že samo Nintendo nikdy nespecifikovalo datum vydání Zeldy na březen. Společnost jako datum vydání uvádí pouze rok 2017. Namísto března se tak insiderce jako pravděpodobnější jeví vydání někdy v průběhu příštího léta, a to jak ve verzi pro Wii U, tak pro Switch. Kromě zprávy o potenciálním odkladu hry Rogers přinesla i několik menších zpráv. Na Switchi má hra běžet údajně o něco lépe, byť zatím nevíme, zda je to dáno optimalizací nebo hardwarovým vybavením konzole. E3 demo navíc prý mělo sníženou obtížnost, plná verze hry bude náročnější.

Zdroj: Eurogamer, Emily Rogers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877390
Strejda Phil napsal 15. 11. 2016 v 15.32

Ocelotr2.0: Na Final Fantasy XV to nemá. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 15. 11. 2016 v 14.22

Lahva: Souhlas. Já vim že Nintendí hry nepotřebujou patche jako ty od Bethesdy a jsou vyšperkované v day one, ale po pěti letech by už to stihnout mohli.

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 15. 11. 2016 v 14.07

Trošku fail. Tohle má být právě ten titul, s kterým si to chceš koupit hned při vydání.

Nahlásit nevhodný obsah