EA už nevylučují remaster Mass Effectu

17. srpen 2016 10:41 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (4)

Představitelé EA se v posledních letech opakovaně stavěli k remasterům odmítavě. A to i v případě těch největších hitů. Na rozdíl o konkurence se tento gigant rozhodl dosud nenaskočit do stejného vlaku. Teď však svitla fanouškům Mass Effectu naděje, že EA svoje stanovisko přeci jen přehodnotí, anebo možná udělá přinejmenším malou výjimku.

Výkonný viceprezident EA Studios Patrick Söderlund v rozhovoru pro Game Informer prohlásil, že pro EA se ohledně vnímaní remasterů mohlo něco změnit. Reagoval tak na otázku, zda vydavatel stále trvá na tom, že nemáme počítat třeba s novým vydáním trilogie Mass Effect pro aktuální konzole. Trh podle něj nade vší pochybnost prokázal, že lidé mají o remastery zájem. V tuto chvíli možná ještě větší než dřív. Jsou tu jasné důkazy, že je to něco, co hráči chtějí.

“Upřímně řečeno je to něco, o co se nyní aktivně zajímáme,” připustil Söderlund na konto dříve rezolutně zavrhovaných remasterů. “Dnes ještě nemohu nic konkrétního oznámit, ale můžete čekat, že pravděpodobně budeme následovat naše kolegy v Activisionu a dalších společnostech, kteří už se do toho úspěšně pustili,” doplnil Söderlund.

Zdůraznil přitom, že je nezbytné opatrně si zvolit správné značky z dobrých důvodů a ve správný čas. “Remaster je něco, co můžete prostě jen udělat, anebo to udělat opravdu dobře. Chci se ujistit, že pokud se do toho pustíme, uděláme to skutečně pořádně,” slíbil Söderlund s tím, že lidé musí cítit, že je to ta samá hra, ale v lepší formě. Upozornil také, že ne každý remasterovaný titul dopadl podle představ fanoušků a Söderlund rozhodně chce, aby se ty potenciální od EA zařadily do kategorie těch zdařilých.

Zdroj: Game Informer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 8. 2016 v 15.48

Kdyby do jedničky dali úpravy, které byly ve dvojce, tak bych neváhal a na PS4 pořídil. Samozřejmě nějaká ta grafická vychytávka navíc by taky potěšila :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20815771
Filias napsal 17. 8. 2016 v 13.32

Remaster potřebuje snad jen jednička. Ale tam by bylo dobré změnit i některé mechanismy. Zbylé dva díly příliš nezestárly.

Nahlásit nevhodný obsah

20874715
tomaskofi napsal 17. 8. 2016 v 12.54

Jsem jednoznačně pro. Hlavně jednička je už dost zastaralá a technického hlediska se více podobá Kotoru než dalším dílům. A Hlavně ať jsou to kompletní edice se všema dlc. Je velká ostuda, ža dosun nevyšla kompletní edice a dlc se musí kupovat mimo.

Nahlásit nevhodný obsah

20880969
Xaver napsal 17. 8. 2016 v 11.18

Remaster Mass Effectu bych vítal s otevřenou náručí. Já si to nemám prostě kde zahrát. Herní PC nemám a MBP mi to nerozjede a předchozí generaci konzole (Xbox) jsem věnoval. Na hraní mám už jen PS4 a PS One. Takže sem s tím a nejlíp v bundlu – ať to stojí co to stojí.

Nahlásit nevhodný obsah