Capcom má pracovat na Dead Rising 4

1. červen 2016 13:26 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (1)

Podle insidera s přezdívkou Ekim Capcom Vancouver pracuje na pokračování série Dead Rising. Není si ovšem jistý, zda bude novinka představena už na E3, ani tím, jestli vyjde jen na Xbox One a PC, anebo zamíří i na PlayStation 4.

Jak připomíná server PlayStation Universe, studio Capcom Vancouver letos v lednu potvrdilo, že pracuje na nových hrách, které budou využívat technologii Unreal Engine 4 od Epic Games. A už tehdy se spekulovalo, že by mohl být ve vývoji nový Dead Rising. Vancouverský tým totiž nabíral nové lidi a sliboval, že díky novému enginu ukáže něco neuvěřitelného.

Série Dead Rising letos v létě oslaví 10. narozeniny. Její první díl vyšel v srpnu 2006 pro Xbox 360 a produkoval ho slavný Keidži Inafune, známý především díky sérii Mega Man, ale i dalším hrám od Capcomu. Druhý díl už dělalo vancouverské studio a vyšel v roce 2010, tentokrát i pro PS3 a PC. Trojka vyšla v roce 2013 pro Xbox One a o rok později také na PC.

Remake prvního dílu s podtitulem Chop Till You Drop se objevil v roce 2009 rovněž na Wii a o rok později přišel Dead Rising Mobile pro iOS. A došlo dokonce i na filmovou adaptaci. Vzhledem k tomu, že slaví série letos výročí, i když poloviční oproti Resident Evilu, nedivili bychom se, kdyby byl Dead Rising 4 onou druhou neoznámenou hrou od Capcomu, o které jsme před časem psali s tím, že vydavatel odhaduje její prodeje na dva miliony kopií.

Zdroj: PlayStation Universe

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 1. 6. 2016 v 14.21

Líbí se mi, že CAPCOM využívá UE. To znamená jediné - hra půjde rozumně rozchodit na čemkoliv co obsahuje 2Gb RAM a 2 Gb RAM na grafice. Ověřeno na SFV a XCOM2 - dualcore to jistí.

Editováno: 1. 06. 2016 v 14.22

Nahlásit nevhodný obsah