S válečkem do arény ve střílečce Splatoon

11. březen 2015 11:19 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (2)

Barevná multiplayerová střílečka pro Wii U by měla vyjít už v květnu. Souboje dvou čtyřčlenných týmů složených z polidštěných olihní nejsou o největším počtu fragů, ale o pokrytí co největšího území arény barvou svého týmu. K tomu kromě základních pistolí hráčům pomůže i několik power-upů, mezi nimiž najdeme i velký váleček.

Nejnovější video ukazuje powerup v akci a kterak s ním lze barvou ohodit i vzdálenějšího nepřítele. Kromě válečku ohliničky mají přístup k vysokým inkoustovým tornádům, inkoustovým sniperkám nebo ke granátům, které obarví oblast okolo výbuchu.

Splatoon přijde i se singleplayerovou kampaní, která byla představena loni v listopadu. Tam se budou hráči muset vypořádat s AI boty v úrovních více zaměřených na platforming. Tvůrci prý pracují i na lokálním multiplayeru, který by mohl fungovat podobně jako v Hyrule Warriors - tedy jeden hráč hraje na televizi, druhý na GamePadu.

Obavy ohledně životnosti titulu vyvolala zpráva, že online multiplayerový zápas ve Splatoon začne pouze v případě, že se připojí všech osm hráčů, kteří mohou být z celého světa. Navíc by údajně neměla být podporovaná hlasová komunikace přes ovladač... Zdá se, že Nintendo prostě vykročilo správným směrem, ale pořád nechápe, proč by se spolu hráči chtěli při kooperaci domlouvat nebo hrát v týmu třeba i s boty než se připojí někdo nový.

Zdroj: Vlastní

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20841627
Silesian napsal 12. 3. 2015 v 11.21

"ohliničky", moje nové oblíbené slovo :)

Nahlásit nevhodný obsah

20868147
Jugg napsal 12. 3. 2015 v 11.05

Nintendo je zkrátka Nintendo a jejich Online Multiplayer už je pověstný široko daleko. V tomto ohledu můžou vždycky jen překvapit. I tak ale Splatoon zkusím, protože ta hra má nápad, který jinak nevypadá vůbec špatně.

Nahlásit nevhodný obsah