Proč RE: Revelations nevyjde i na Vitu?

25. leden 2013 10:22 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (0)

Survival horor Resident Evil: Revelations, který před rokem zaujal na Nintendu 3DS, bude v květnu portován na další platformy, a to PC, PlayStation 3, Xbox 360 a Wii U. Capcom tak opomněl handheld PlayStation Vita, který se pro předělávku taktéž nabízí. Vývojáři se už nechtějí omezovat velikostí displeje.

„Když už vyvíjíme Revelations pro nové platformy, chceme umocnit zážitek velkými obrazovkami, surround zvukem apod. Tyto technologie pomáhají hráčům, aby se lépe ponořili do strašidelných chvil a hru si užili na maximum,“ napsal Mike Lunn z Capcomu na US PlayStation blogu. To se některým majitelům výkonného handheldu společnosti Sony nelíbilo a požadovali podrobnější vysvětlení.

„Vývoj pro handheldy 3DS a Vita je extrémně odlišný. Vždyť třeba displeje mají různá rozlišení a jiné funkce,“ upozornil Lunn a ještě zdůraznil, že nová verze nebude pouhým portem – vedle nového obsahu přinese také vylepšenou grafiku. „Není to tak, že bychom pouze plácli „filtr“ na starší verzi. Náš tým předělal textury (někdy je vytvořil dokonce celé od znovu), takže to bude vypadat skvěle,“ ujistil vývojář fanoušky strašidelné série.

Zdroj: US PlayStation Blog

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!