Telltale dělá polovinu zisků z konzolí

20. duben 2010 13:53 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (1)

Pro spoustu lidí možná překvapivá čísla se dnes objevila ve spojení s firmou Telltale Games. Její šéf Dan Connors totiž prohlásil, že kolem čtyřiceti procent veškerých jejích příjmů je generováno z konzolových titulů (série Sam & Max a Tales of Monkey Island na Wii, X360 a PS3). To je poměrně překvapivý fakt, neboť se až doposud mělo za to, že adventury jsou baštou hlavně PC hráčů. Jejich nový model v podání Telltale však zjevně oslovil i ty, kterým v rukou místo myši a klávesnice mnohem více sluší gamepad.

"Na konzolích je obrovské potenciální publikum. A všichni jsou zvyklí za hry utrácet velké peníze. Pokud konzole porovnáme s online distribučními kanály na PC, jako například Steam, tak je kupní síla na konzolích prakticky totožná." Uspokojivá prodejní čísla jistě budou dostatečným důvodem pro to, aby Telltale pokračovali v produkci konzolových adventur, tudíž pokud se jich i vy nemůžete nabažit, tak stačí pouze trpělivě čekat a další hry se jistě časem objeví.

Zdroj: Gamerzines

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 20. 4. 2010 v 21.17

zkusil jsem vcera sam a max a musim rict, ze tomu co je tady napsany i verim, verim tomu,ze maji tak prodanych kopii, ze jedna koupena hra na konzolich jim udela 40% ..

Nahlásit nevhodný obsah