Wii MotionPlus technologie dostupná i Sony a MS

8. srpen 2008 15:25 / sleepless. / Novinky / Diskuze (2)

Jedním z mála opravdu zajímavých oznámení na E3 se týkalo přídavného sensoru MotionPlus pro wiimote ovladače konzole Nintenda Wii. S tímto přídavkem už bude možné přenášet pohyb s ovladačem do hry 1:1, samozřejmě jen ve hrách, které tomu budou uzpůsobené. Zatím byla oznámena pouze jedna - Wii Sports Resort. Do budoucna se to snad zlepší, čili věříme, že už nyní jsou ve vývoji hry, které MotionPlus využijí.

MotionPlus však nevyužívá technologie vymyšlené v kancelářích Nintenda, jde o produkt americké firmy InvenSense a její představitel Joe Virginia v rozhovoru pro Eurogamer přiznal, že Nintendo nemá na využití technologie exkluzivitu. Jinak řečeno, stejná technologie, která pohání MotionPlus addon může být využitá například i přímou konkurencí z Microsoftu a Sony.

„Samozřejmě jsme rádi, možná by bylo lepší říci potěšeni, že nás spol. Nintendo oslovila. Nicméně naše partnerství nemá exkluzivní povahu,“ naznačoval Virginia a dodal: „Nemůžu prozradit detaily o dalších lidech, které naše technologie zajímá. Dokážete si však představit, že zájem o ni tam venku rozhodně je“. V tomto bodě už bychom se rovnou ptali, jestli hovoří o Sony nebo Microsoftu a sledovali, jestli jej jeho úsměv kryjící nemožnost o tom mluvit prozradí. Ale ptal se Eurogamer, ne my.

Každopádně Virginia si myslí, že v oblasti pohyb snímajících technologií je produkt jeho firmy absolutně na špici: „Volný pohyb do šesti stran je Zlatý Grál,“ snaží se Virginia přesvědčit veřejnost, že dál už se opravdu zajít nejde. A možná má pravdu, protože je na čase, aby všechny ty skvělé technologie začali vývojáři nějak smysluplně využívat a nebyl to všechno jeden velký gimmick. V případě MotionPlus a Wii znamená použití nové technologie možnost dávat virtuálnímu míčku faleš, možnost píchat mečem do prostoru a obecně šermovat 1:1, nebo si konečně zahrát přesný virtuální golf bez profi simulátoru za desítky tisíc.

„Snad jsme našim partnerům nabídli nové možnosti a vážně se těšíme, až budeme se zatajeným dechem sledovat, co všechno z toho vznikne,“ řekl Virginia a šel někam zatajit dech. Nám nezbývá než udělat to samé, protože první hra využívající Motion Plus vyjde na Wii nejdříve koncem roku a další pak přijdou až v následujících měsících. Co kdyby konkurence nespala a vytasila se s podobným trumfem ještě dříve než bigN?

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20787023
Eso Rimmer napsal 8. 8. 2008 v 23.40

V tom případě zlatý grál už dávno existuje :) http://www.youtube.com/watch?v=ql-UZv3A…

Nahlásit nevhodný obsah

14973832
aqwarty napsal 8. 8. 2008 v 15.44

Nemuzu si pomoct, ale veta, ze "volny pohyb do sesti stran je zlaty gral" mi prijde trochu uhozena. Ja vim, reknete, ze se na to divam moc jako fyzik, ale pro bodova telesa uz nic lepsiho fyzikalne neni :-)
Samozrejme lze to vylepsit pokud v ovladaci nebude jen jeden senzor, ale rovnou senzory tri, ktere dohromady utvori tuhe teleso a pak lze jeste mluvit o rotaci telesa (zase v trech osach, takze abych pouzil slova pana virginia, do sesti smeru:) ).

Takze ano, ten pan mel pravdu. Jsou absolutne na spici:-)) Jen mi to prijde jako tvrzeni, ze zitra vyjde slunce (samozrejme se zanedbanim nejake oblacnosti:) ).

Editováno: 8. 08. 2008 v 15.46

Nahlásit nevhodný obsah