Riccitiello: "Měli jsme vsadit na Wii"

29. červenec 2008 12:08 / Ondřej Novotný / Novinky / Diskuze (3)

Boss EA, John Riccitiello, sympaticky přiznal vlastní chybu, ohledně přehnaného zaměření jeho společnosti na Xbox 360 a PS3: "Na rozdíl od předchozích generací konzolí jsme tentokrát před startem jejich cyklu neodhadli, kdo bude lídr na trhu a nesoustředili naše vývojářské zdroje na tuto platformu." Současně ale dodal, že nyní už EA dělají vše pro to, aby svoji chybu napravili. "Chystáme několik velice inovativních titulů pro Wii a DS, takže myslím, že tento problém je již za námi," sdělil Riccitiello, čímž měl zřejmě na mysli hry jako Boom Blox, Smarty Pants nebo Ninja Reflex.

Nutno podotknout, že EA není jediná společnost, co oznámila větší orientaci na konzoli Wii. Podobně se už zachoval i Ubisoft, a Activision dokonce založil vlastní label pro Wii tituly. Riccitiello však říká, že odhadnout vítěze konzolového souboje nakonec nebude zas tak podstatné: "Nyní lze pozorovat větší zájem o Wii a DS hry, proto se na ně i my budeme zaměřovat. Ale pokud budeme v letošním a příštím roce úspěšní i na Xboxu 360 a PS3 - a to my budeme - nebude nakonec záležet na tom, která konzole bude mít navrch."

Zdroj: Edge Online

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
12902541
-Rob- napsal 29. 7. 2008 v 21.29

No, nemuzu to nicim podlozit, ale proste z toho chlapa cejtim uz delsi dobu takovou pretvarku.. Jako ze si snazi tvorit image takovyho desne fajn chlapka, kterej se strasne obetovava pro dobro nas vsech, hracu, a o to, jestli si EA narejzuje, mu vlastne vubec nejde :))

Nahlásit nevhodný obsah

20818363
Winley_ napsal 29. 7. 2008 v 20.21

Se mi zda ze Riccitiello priznava chyby posledni dobou az moc casto:-)

Nahlásit nevhodný obsah

6937281
vortex.safa napsal 29. 7. 2008 v 14.40

- a to my budeme -
:)

Nahlásit nevhodný obsah