Mario pro dospělé? Proč ne, říká Goichi Suda

13. únor 2008 20:40 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (4)

Hry s kníratým instalatérem Mariem v hlavní roli se vždycky zaměřovaly hlavně na dětské, nebo jen mírně odrostlejší publikum. To neznamená, že by se u nich nemohli bavit i hráči, kterým táhne na pátý křížek, ale dost těžko bychom si mohli představit, že by se Mario někdy ocitl na hromadě mrtvol se dvěma kouřícími pistolemi. Přesně to si ale umí představit Goichi Suda, který má na svědomí hry jako Killer 7, nebo No More Heroes, ve kterých je akce až až. I díky tomu si u hráčů vysloužil pověst, že neumí vytvořit hru, která by nebyla pro odrostlejší hráče. V rozhovoru pro Oficiální Nintendo Magazine UK se Suda rozpovídal o svém snu přivést v realitu hru s Mariem pro dospělé. "Možná by Mario mohl nosit italský oblek a v rukou mít kulomet. Ale to by se Nintendu asi moc nelíbilo." No, na komerční scéně asi ne, ale na freeware je spousta řežeb s Mariem v hlavní roli. Dovedli byste si vy představit Maria, jak kosí jednoho gangstera za druhým, nepoužívaje při tom magických houbiček (i když takové dobré houbičky...)?

Zdroj: CVG

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
14412431
ElDoRado1239 napsal 14. 2. 2008 v 11.42

Nestačilo by třeba přidat efektní krvavé "rozčvachtnutí" nepřátel poté, co jim Mario skočí na hlavu ? :D
Nezdá se mi to jako moc skvělý nápad, dospělejší podání a příběh bez infantility možná ( i když patřím k těm, kterým ta infantilita vůbec nepřijde infantilní, prostě mají Mariovy hry svůj specifický styl ), ale sako s proužky, Tommy-gun a doutník ...? To snad radši opravdu ne.
Na druhou stranu, Princezna Peach v sexy šatičkách s bohatým výstřihem... :P

Nicméně je třeba nezapomínat, že hry s Mariem vlastně brutální do značné míry jsou. Vždyť si vezměte, fakt, že nepřátele po zneškodnění jen "pufnou" a udělají obláček nebo odskočí pod obrazovku nic nemění na tom, že zemřou. Zkuste si někdy zpočítat, kolik želviček a gumbíků za projití hrou zemře, kolik z nich naházíte do vody kde se utopí, do lávy kde se uškvaří nebo je bez mrknutí oka sežere dinosaurus ( myslím Yoshiho ) či mluvící paraple slečny Peach. No prostě, zase tak mírumilovné hry to nejsou, přestože je násilí skryto za "roztomilými zkony" vašich protivníků, zkuste se nad tím zamyslet. :))

Editováno: 14. 02. 2008 v 11.43

Nahlásit nevhodný obsah

3098357
Triple_T napsal 13. 2. 2008 v 23.39

http://imario.elwiki.com/

Nahlásit nevhodný obsah

19938273
-Tamten- napsal 13. 2. 2008 v 22.50

takhle skazit mária to snad ne

Nahlásit nevhodný obsah

18703979
ApsidalTill napsal 13. 2. 2008 v 20.46

To by sa k nemu nehodilo .. a JP by to dobre nepobralo ..

Nahlásit nevhodný obsah