Zcenzurovaná japonská Wii verze RESI 4

5. červen 2007 16:31 / sleepless. / Novinky / Diskuze (3)

Zatímco v Evropě by se měla upravená Wii verze hororové akce Resident Evil 4 objevit až na konci června, tak doma v Japonsku už je k dispozici od posledních dnů měsíce května. No a jen tak pro zajímavost si můžeme říct, že je japonská Wii verze RESI 4 docela solidně zcenzurovaná oproti japonské Gamecube verzi. Nejde přitom pouze o to, že Wii verze obsahuje několikanásobně menší množství na obrazovce prolité krve, čehož si stejně nikdo moc nevšimne. Jde hlavně o změny, které mají částečně co dočinění s hratelností.

Tak například střelba do hlavy už není ve Wii verzi hry ani trošku účinnější než dejme tomu střelba do nohy. Jinak řečeno, zásahové zóny v JPN verzi Resident Evil 4 pro Wii zmizely. Stejně tak ovšem zmizely efektní headshoty. Je úplně jedno, kolik ran a z jaké zbraně hráč do nepřítele vypálí. Hlavu prostě soupeři odstřelit nelze, což značně ztěžuje likvidaci celé řady protivníků.

Změn a drobných úprav je prý ve Wii verzi RESI 4 daleko více. Každopádně, v Evropané by se žádné podobně  trapné cenzury bát neměly. Hra dostala od PEGI hodnocení 18+ a může v ní tedy zůstav všechno to, co bylo přítomno v PS2, PC a Gamecube verzích. Jinak řečeno, nás Evropany snad žádná cenzura nepotká.

Zdroj: Neogaf fórum

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1191742
rkufi napsal 6. 6. 2007 v 03.19

Bud si jistej, ze minimalne Helmuti dostanou a to samy.

Nahlásit nevhodný obsah

1191742
rkufi napsal 6. 6. 2007 v 03.19

Presne takhle byla oklestena nemecka verze pro GC.

Nahlásit nevhodný obsah

7913066
Mc1305 napsal 5. 6. 2007 v 19.15

Je dost špatné že kvuli cenzuře to odnese hratelnost, ale štěstí je že Evropané se toho nemusí bát. Pro mě by tímto asi hra ztratila trochu na lesku protože headshoty jsou jednak efektní a jednak když se vezme brokovnice a zamíříte na hlavy více nepřátel to je panečku paseka takže je to i praktické.

Nahlásit nevhodný obsah