Wii verzi Zeldy čeká po vydání nový obsah

7. listopad 2006 12:17 / sleepless. / Novinky / Diskuze (4)

Zatímco na PC je nový obsah pro již vydané hry něčím běžným, tak pro svět konzolí a handheldů je to relativní novum. Nejdříve s tím přišel Xbox a PSP, pak v poněkud větším měřítku konzole Xbox 360 a do budoucna se toho určitě chytne i PS3 a Wii. V případě Wii bude propagátorem nového obsahu pro už vydané hry sama společnost Nintendo, jak vyplynulo z odpovědí George Harrisona v krátkém Q&A pro sajtu GamePro.

Harrison byl redaktory výše uvedeného webu odchycen kvůli tomu, aby odpověděl na pár otázek týkajících se, zřejmě nejočekávanějšího, Wii/Gamecube titulu The Legend of Zelda: Twilight Princess. Díky jeho odpovědím už teď víme, že Zelda nabídne více než 70 hodin hraní, takže je několikanásobně delší než kontroverzní Windwaker z Gamecube. Pro nás je však nejdůležitější Harrisonem potvrzený plán týkající se nového obsahu pro Twilight Princess, s nímž chce Nintendo přijít v týdnech a měsících následujících po vydání hry letos v listopadu, respektive v prosinci.

Harrison odpověděl i na otázku týkající se rozdílů mezi Gamecube a Wii verzí Twilight Princess. Wii verze se bude od Gamecube verze lišit hlavně podporou širokoúhlého obrazového formátu 16:9 a zrcadlově obráceným ovládáním. Zatímco v Gamecube verzi bude Link tradičně levák, tak ve Wii verzi bude (kvůli Wii ovladači) pravák. Vidět to prý bude nejenom ve hře (na puzzlech a soubojích, které musely být upraveny), ale i ve všech animačkách a neherních scénkách, jež byly vytvářeny pro každou verzi hry zvlášť. Největší rozdíl mezi Wii a GC verzí bude samozřejmě v ovládání. Jinak co se obsahu týče, tak budou obě hry totožné. Přinejmenším do chvíle, kdy se Wii verze dočká výše zmíněného nového obsahu, který budou majitelé Gamecube verze nuceni oželet.

Zdroj: GamePro

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
8729752
Kamil.Janda napsal 7. 11. 2006 v 21.48

Mozna bych uvažoval o Dreamcastu, ten měl připojení k netu, ale nevim.

Nahlásit nevhodný obsah

6436857
vaclavj1 napsal 7. 11. 2006 v 17.33

Popravde bych se ani nedivil, kdyby to bylo (jako obvykle) poprve pouzito na nejake platforme Segy a upadlo do zapomeni.

Nahlásit nevhodný obsah

174745
sleepless. napsal 7. 11. 2006 v 14.32

Neco malo bylo na Xboxu taky (na to jsem zapomel - doplnil), ale az v roce 2004 a pozdeji (Halo 2, R6 a dalsi), kdy uz to fungovalo na PSP. Par nesmelych pokusu bylo vprubehu let i na PS2. Ve vetsim mnozstvi to vsak zacalo az na PSP a ted na X360.

Nahlásit nevhodný obsah

6436857
vaclavj1 napsal 7. 11. 2006 v 14.05

Ja bych skoro rekl, ze pred PSP byl stahovatelny obsah minimalne na Xboxu, ale nerad bych se pletl.

Nahlásit nevhodný obsah